Seznam blogů

13. června 2017

Před, při a po...Všechny vás moc, moc zdravím a děkuji vám za krásné komentáře.

Od soboty blázníme kolem sena a jen vzpomínáme :-)....  jak se správně rozhazuje, otáčí, kupkuje, ale především jak voní seno. Věda je to vážně velká, dokonce jsme vyměnili Fiskars hrábě za klasika dřevěné s rovnýma kolíkama, které opravdu obrací. Fiskarsy mají zahnuté zuby a ty podhrábnou a drží, prostě hrábě na hrabání... to je věda, co :-)))). 


Včera jsem si taky vzpomněla, že si naši na sušení sena brali dovolenou a hlídali počasí :-)))). Včera jsme to z práce nestihli a seno nám totálně prolilo.
 Myslím, že prolitá střecha a seno je zákon :-).
Byla jsem v obchodě a volala manželovi, že ve městě se zdvihl vítr, je černo a že bude čina. Pak už jen rychlý telefon, že prší. Manžel mě totálně odrovnal. Prý vidí, že je černo, zdvihá se vítr, ale že si to kontroluje na stránkách yr.no a pršet nemá :-)))). Stránka už je odinstalovaná. 
Tomča se těšil, že bude "mlátit"  trávu kosou a byl zklamaný, že se do toho hrnul jen on sám. Měli jsme velké oči a 7hodin jen hrabali a odváželi čerstvě posekanou trávu na druhý konec vsi ovcím.  Děti jsou nadšené a pomáhají obracet, sušit i klopit. Baru mi doporučovala chodit při obracení bosá, je to prý moc příjemné :-).

Mějte se moc fajn a užívejte si krásné počasí, 
Kája.

8 komentářů:

 1. Kájo, úplně cítím tu vůni posekané trávy. Nad námi je louka, tu minulý týden posekali velkou sekačkou, pak jednou otočili a další den stočili a zabalili do velikých kol. A ty na louce dosud jsou. Nic ani nezavonělo...
  Měj se hezky.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to musí být seno jako víno :-o(. Chtěla bych vidět, jak vypadá po vybalení.
   Krásné dny, Kája.

   Vymazat
 2. Nádherná lúka! To je škoda aj skosiť :-)
  Ale v zime si nejaké zvieratko pochutí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo nám to líto a opravdu jsme se na ní chodili koukat :-))). Jjjj, pochutná :-), Kája.

   Vymazat
 3. Uz ted me boli ruce az to u nas zase zacne ale kdyz uz pak je vse pod strechou tak je jen obrovska radost ☺ hezky den Radana

  OdpovědětVymazat
 4. Přesně tak, jak bylo pod střechou, radost byla obrovská.Na ruce zabírá růžová bobulka :-)))), ten první den je strašně bolavej a noc neuvěřitelná :-)))). Tak ať se daří a hlavně pěkné počasí, Kája.

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu a čas strávený na mém blogu. Moc mě těší, že se vracíte a vážím si každého vašeho komentáře :-).