Seznam blogů

4. září 2016

Konečně jsem si uvědomila

Krásný večer!... že ač se s námi loučí léto, přichází další období, které může být příjemné... pryč s depkou!!!
Chci si užít každého sluníčka a tepla, které ještě bude.


Poslední prázdninový víkend jsme si užili opravdu se vším všudy, o to víc jsem si uvědomovala, že to všechno končí a místo toho, abych si každý hezký den užila, mělo to na mě opačný vliv - začala jsem brblat. Netrvalo to moc dlouho, zahájila jsem okamžitou léčbu :-)))).

buchta na plech od Dity P.

Skočila jsem okouknout nové vůně Yankee, provedla očistu kanceláře, v sobotu našeho domu (pouze obytné části, něco ponechám další generaci), pak domečku a nějaký čas jsem si nechala na vaření a pečení.
Dnes došlo na zazimování bazénu, bylo hezky, takže krásně vyschnul a zase příští rok. Chjo, ale se mnou už to přeci nic nedělá, těším se na podzim.Po čem mi bude smutno a budu to oddalovat co to půjde, je likvidace kvítek, ale........
Zajedeme pro chvojí, šípek, trnky a zase bude nějaká paráda a nejvíc se těším, na první čepice, které budou na nás čekat za oknem, až vyrolujeme žaluzie, pokud nenachumelí během dne.
Miluju, když se ráno probudím a venku je bílo.
V létě jsem ušila povlaky na polštáře, kterých jsem měla celkem dost. Kdysi jsem si nakoupili polštáře z dutého vlákna, vyzkoušeli různé kvality a značky, ale zjistili jsem, že nám nevyhovujou... tedy, že mi máme rádi tu hroudu pod hlavou. 
Představu jsem měla úplně jinou, ale to je taky nápad, vyrazit na malém městě pro látky a čekat nějaký výběr. V tenkém plátnu bych snad i něco vybrala, ale co takhle něco s vyšší gramáží. Z předchozích let mám zkušenost takovou, že na slunku potisky dlouho nevydrží a prosvítající růžový sypek skrz plátno, taky moc velkou parádu nenadělá. 
Už mám doma novou látku, ale asi se na ní dostane až příští rok.


Na neděli slibovali déšť a já na záhonech ještě sušila cibuli. V sobotu jsem tedy vázala, ale jak vidíte, velké zásoby to nejsou, ale zase mi to nezabralo moc času :-). Rozhodně mám radost jako malej sysel, že je zase něco doma pod střechou :-))))))).

... ta světlá cibule není na dlouhodobé uskladnění, některá může mít až 3/4kgCuketu u nás jím jen já a letos bych je rozdávala a nikdo nechce. Zasadila jsem okrasné dýně, hokaido a pak dětem na dlabání, ale manžel randapoval a vzal to z gruntu. Doby, kdy jsem dýně rozdávala, už asi nebudou :-))))))))))) ZDE.


Mějte se príma, čekají nás hezké dny, včetně pondělí :-). Jdu na to od lesa, všechno je moc hezký a příjemný např. budit ráno děti... Baru bude zkoušet, jestli by nemohla ze školky po obýdku a Tomík, bude pašovat "traktoristický" sluchátka a kvůli svačině, je nebude mít kde zamaskovat, abych je neviděla. Budu dělat, že o nich nevím a tajně si zamaskuju nějakou sušenku ke kafi a bude fajn...
Mějte se, Kája.

2 komentáře:

  1. Krásne rozohnatá depka:-)
    U nás ráno prší, školopovinné dítko odišlo samé do školy, preháňajú nás len zvieratá.Ticho prší.Ja som bola lenivá včera pozbierať spod gánku prádlo, tak teraz už vlhne.
    Prima týždeň!

    OdpovědětVymazat
  2. Zdravím Alenko :-), u nás byla přímo průtrž, ale když jsme odcházeli z domu, už jen capotilo. Já jsem dost často lenivá a prádlo nechávám na sušáku celkem dost často. Neni dobrý, když je moc přeschlý, špatně se žehlí :-))))))). Přeji hezký víkend, u nás hlásejí slunečno a teplo, Kája.

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu a čas strávený na mém blogu. Moc mě těší, že se vracíte a vážím si každého vašeho komentáře :-).