Seznam blogů

12. července 2016

Letošní dovolená...

Zdravím všechny :-).
Moc, moc děkuji za komentáře k předchozímu příspěvku!
... byla docela krátká. Přesun bydlíkem je časově náročnější než osobním automobilem, ale děti si už samotnou jízdu užívají a celkově tento způsob dovolené milují. 

Legolend 

Děti si moc přály vyrazit do Legolendu. Nebyli jsme tam prvně, moc jsem tedy nefotila a užívali jsme si konečně atrakce společně.  Po Legolendu jsme opět utekli před teplem do hor.  

Solný důl 

... nafasovali jsme montérky a vyrazili, spíše vyjeli jako horníci do dolu, doporučuji! Berchtesgarden SalzbergwerkHitlerovo Orlí hnízdo 1830m n.m.

(naleznete pod Kehlsteinu či Kehlsteinhausu nebo také Eagle`s Nest... ZDE )
Při naší dovolenkové cestě jsme zastavili u Dachau, já jsem ani nevylezla, nějak tyhle místa nedávám a co mám děti - nekoukám na dokumenty z této doby.
Co se nedá upřít, je opravdu zmáklá organizovanost. Kdo nechce šlapat pěšky 1km (převýšení 1000m), může vyrazit autobusem. Nahoru jede současně 6autobusů a všechny obsazené. Lístek si zakoupíte přímo na číslo autobusu, takže se nestane, že by jste stáli. Autobusy jezdí pravidelně každých 20min. Nahoře si pak vystojíte frontu (lidí z 6ti autobusů) a objednáte si zpáteční cestu dolů na daný čas. Pokud by jste chtěli dolů dřív nebo vám ujel autobus, pěšky dolu nemusíte, maximálně budete stát.
V ceně lístku je i samotná cesta výtahem, kdo šel pěšky, lístek si musí zakoupit, nebo vyrazit opět pěšky. 
... Aničko, jedna fotečka pro tebe - nejde o druh brusinky, ale obravdu o nějakou azalku... opět jsem letos na lyžích okukovala keříky v lesích a nedalo mi to :-))) Konečně dorazil osvěžující déšť, to se bude spát.
Dobrou, klidnou noc i Vám, Kája.

 8 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Zdravím Ilonko :-), jjj, jedním slovem bylo řečeno vše. Krásnné léto, Kája.

   Vymazat
 2. Děkuji převelice za zprostředkování nepoznaného, dalekého... a moc ráda se vracím k nádhernému bydlení, nápadům.... Prima dny!

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Zdravím :-), vyšlo nám počasí, bylo to úžasné a musím říct, že místo na takovou stavbu tedy uměli vybrat, Kája.

   Vymazat
 4. Moc hezký blog,pěkné fotografie a určitě zase ráda nakouknu.
  Pěkný den.
  Renča

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu a čas strávený na mém blogu. Moc mě těší, že se vracíte a vážím si každého vašeho komentáře :-).