Seznam blogů

28. července 2016

Večeře...

... z březového hájku na talíři do 30minut.
Krásný večer :-)!


Jsou prázdniny a z práce chodíme čím dál později. Jestli to je tím světlem dlouho do večera a tím, že jsou děti v dobrých rukou u babičky, nevím... nehlídáme hodinky a pracujeme přesčas. Mám dost dovolené a naděláno na týden volna, které jsem si plánovala vybrat o prázdninách s dětma, ale teď to nějak nejde. Zítra ale zůstávám doma. Po dobu nepřítomnosti dětí, kteří si užívají 5dní s dědouškama  v Krkonoších, vymalujeme Tomčovi pokojíček a podnikneme menší úpravy, půjde o pracovní kout a možná větší postel.Když jsme dnes parkovali auto, manžel zahlídl houby.
Večeře byla jasná.
Nejraději mám houby na kmíně s chlebem, ale jsem jediná, kdo je u nás konzumuje. Pár jsem si jich nechala na další dny.Venku už se opět otepluje, ideální podmínky pro mšice, které jsem objevila na listech okurek. Okurky ve skleníku jsem v týdnu vystříkala a jsou zachráněné.  Na balkóně se vyskytly taky mšice a svinušky na afrykánech, kterým už nebylo pomoci, jediné muškáty a netřesky se drží.

Netřesk je nezmar a dal se do květu. Netřesků mám plná koryta a nebude problém vybrat nový kousek. Dřív jsem jim nevěnovala velkou pozornost a když kvetly, připadaly mi jako malé ošklivé palmičky, ale když jsem je před lety začala podrobně zkoumat, musela jsem uznat, že jsou víc než zajímavé.

 Netřesky jsem rozšířila o nový druh, takové potažené pavučinkou.

Mějte fajn víkend, Kája.

17 komentářů:

 1. Houbičky na kmíně bych si dala, takové syrovinky s chlebem, mňam. Netřes nám letos taky vykvetl a řeknu vám, že je to pravdu zajímavá rostlina. mějte vlídné dny a hezké volno.Anička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Aničko, já bych si dala i polívku s houbama, nebo omáčku, ale když já si sama neuvařim. Krásné léto, Kája.

   Vymazat
 2. Tak ta fotka s houbama je uzasna - ten pohled! Ocenuji, i kdyz houby nejim. Zasitovany netresk neznam, ja bych si myslela, ze ma chorobu:-). At se vymalba dari:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, myslela jsem si, že alespoň děti jim přijdou na chuť, abych na ně nebyla sama :-). Rozhodně rádi trhají, být doma, fotka by nebyla. Hezké dny, Kája.

   Vymazat
 3. Kájo, tak to je opravdu nádherná večeře. Fotka jak z pohádky. Měj se krásně Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned bych všem po houbě poslala, za ty dva dny tak vyrostly, ty už sama nedám. Měj se, Kája.

   Vymazat
 4. Ano, fotka s houbami je skvělá :-) Nechci opsat celý komentář od Marcelky, ale houby taky nejím :-)) Netřesky jsme mívali u našich na balkóně, ale nikdy nekvetly. Taky hezký víkend. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Danka, já na ně nadávám, když jdou do květu, ale teď jich mám tolik, že mi to nevadí :-)))), Kája.

   Vymazat
 5. Svilušky to jsou mrchy, taky mi zlikvidovaly afrikány :/ a ještě třásněnek se nemůžu zbavit. Až na ně vyzrajete ráda se přiučím a zachráním svou balkonovou zahrádku :-)
  http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/07/balkonova-zahradka-v-cervnu.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Haničko, tak hlásím, že dnes měly letecký den lobelky. Myslela jsem si, že jim nedělá dobře sluníčko, ale byly to opět svilušky. Na ty mi nikdy nic nezabralo, ostříhala jsem, vystříkala, vyměnila hlínu a vždycky se někde nějaká našla a dokončila práci. Tak už mám jen muškáty, pokojovky a nějakou bylinku. Chjo, brebery mizerný. Krásné letní dny, Kája.

   Vymazat
  2. To mě mrzí - já zase včera objevila na balkóně housenky, šly mi po bylinkách - stále nějaké překvapení :D

   Vymazat
 6. Kájo, s tou prací jsme na tom podobně, jakoby ani nebylo léto...
  Večeře musela být parádní!
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je na nás dlouho světlo a člověk by to strha. Měj se, Kája.

   Vymazat
 7. Kájo, zase krásný fotky! A ty houby. Patřím mezi ty, kteří je nejí, ale moc ráda je sbírám :-) Krásný den! Radka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Radu, to je milá návštěva :-).Jak to, že taková kuchařka nejí houby, nechápu :-o. Táta je taky nejí, ale klidně si přivstal na a vyrážel do lesa na hřiby, aby tam byl dřív než jiní :-). Krásné léto, Kája.

   Vymazat
 8. Houby miluju a letos tu fakt nejsou, takže tiše závidím. Máte to doma moc krásné, těším se na další fotky od vás.
  Krásný den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Martinko, tak my už byli na houbách v lese před měsícem a bála jsem se, že už díky vedru nebudou, ale tohle počasí přeje mšicím a houbám, takže si jich užíváme o něco víc než loňský rok. Měj se, Kája.

   Vymazat

Děkuji všem za návštěvu a čas strávený na mém blogu. Moc mě těší, že se vracíte a vážím si každého vašeho komentáře :-).